Bauhaus (Eesti keeles: ehitusmaja) oli kunstikool, mis loodi 1919. aastal Walter Gropiuse poolt Weimari linnas, millest sai alguse ajas ja ruumis siiani kestev interdistsiplinaarne liikumine.
Bauhaus ei mõjutanud ainult arhitektuuri, disaini, linnaplaneerimist ja tüpograafiat, vaid ka muusikat, rakenduskunsti, teatrit ja tantsu. Kui me räägime Bauhausist, siis me räägime olevikust, mitte saja aasta vanusest tuhmunud mälestusest, mis kunagi eksisteeris. Tema enim tuntud filosoofia tugineb “Vorm järgib funktsiooni” põhimõttele, mida on tänapäeval kõik staardisainerid ja -arhitektid tsiteerinud ning jäljendanud. Bauhaus õpetas looma funktsionaalse disainiga modernseid tooteid, mis on kestlike ja esteetiliste toodete disainimise lahutamatud osad.
Kui uurida kas või Freistil Rolf Benz mööblit, Now! by Hülsta tooteperekonda või Schönbuchi tootevalikut, peegeldub neis kõigis Bauhausi ajatut essentsi. Selles mõttes on Bauhaus nendele inimestele religioon, kes loovad ruume, asju ja eluks vajalikku lisandväärtust. Just selle religioosse lisandväärtusega on kõigil disaini, arhitektuuri ja kunstisõpradel meie stuudiopoes Now võimalus kohapeal sõbruneda: võimaldades nii elutoa, magamistoa või söögitoa mööblil istudes Bauhausi vaimu ja funktsiooni siseneda. Vaadeldes lähemalt näiteks Hülsta elutoamööbli detailset funktsionaalsust, mida disainimaailmas ka tervikkunstiteose ehk Gesamtkunstwerk’i all tuntakse, jõuame taaskord Bauhausi radadele. Just see kool õpetas noori ja andekaid inimesi terviklikke kunstiteoseid looma ja võttis selle termini kasutusele, mida armastatakse siiani kunsti- ja disainimaailmas tsiteerida. Aga kui te tsiteerida ja filosofeerida ei viitsi, siis tulge ja veenduge meie Saksamaa mööblibrändide tootevalikuga ise.