LIV Rolf Benz

Itaalia/Saksa sümfoonia

Itaalia disainer Luca Nichetto on Rolf Benz LIV-iga loonud tootemaailma, mis jätab küllaga ruumi inspiratsioonile. Sulle endale, headele sõpradele või tervele perele: Rolf Benz LIV-i mooduldisain sobib sinu elukeskonna kontseptsiooniga ning mitmekülgsed paigutamise võimalused pakuvad mitmeid unikaalseid kombinatsioone stiilsuseks ja mugavuseks.

“LIV” TÄHENDAB “ELA” ROOTSI KEELES
ANTUD NIMI TUNDUB MEILE ERITI SOBILIK KUNA MEIE DIIVAN TÕESTI KUTSUB ENDAGA KOOS ELAMA.

Luca Nichetto

HINGA SISSE, HINGA VÄLJA

Mis on tulemus, kui Itaalia disain kohtub saksa ehituskvaliteediga? Tulemuseks on diivan, mis on lõõgastavav, pehme ja mugav ning millel on selged, geomeetrilised jooned. Nende kontrastidega tunned igakülgset kõrget kvaliteeti. Vaju Rolf Benz LIV-i ja lae oma akusid. Tee suuri plaane või võta väike paus. Pole tähtis, kuhu su mõtted Sind viivad – Sa tuled alati siia tagasi. Rolf Benz LIV kombineerib funktsionaalsust disaini selge iluga ja loob uued standardid esteetikas.

INDIVIDUAALNE DIIVAN, MOODULDIIVAN VÕI TUGITOOL

Rolf Benz LIV-i ja Luca Nichetto koostöö pakub terviklikku lähenemise Su eluruumi sisustamisele. Rolf Benz LIV-i kvaliteetne disain kandub edasi Rolf Benz 901 diivanilaual ja Rolf Benz 902 kummutil. Mõlemal mööbliesemel on silmatorkav karkass ja ringikujuline põhi ning nende disainikeel viitab otseselt Rolf Benz LIV-i elusa ilu põhimõttele. Äärtega lauaplaadid on saadaval looduslikust kivist või selgest klaasist värvitud põhjaga.

UNIVERSAALNE ILU

Luca Nichetto on üks maailma nõutumaid disainereid. Vaevalt, et ükski teine disainer esindab Modern Comfort’it selliselt nagu Rootsis elav veneetslane. Nüüd on ta saanud valmis Liv diivanikomplekti Rolf Benzile. Saime temaga ta stuudios kokku intervjuuks.

Fabian Peters: Liv-i esitleti imm cologne 2020 näitusel kui uut diivanit, mille te Rolf Benzile disainisite. Sel nimel on eriline tähendus teie jaoks, eksole?
Luca Nichetto: Kindlasti! Liv on tegelikult mu tütre nimi. Liv tähendab ka “elu” rootsi keeles. See nimi tundus eriti sobilik, kuna meie diivan lausa kutsub endaga koos elama.

Rolf Benz tutvustas möödunud aastal ultramoodsat diivanite komplekti kui Werner Aisslinger lõi Additi. Mis on firma ootused Liv osas?
Luca Nichetto: “Liv” peaks sobima hoopis teistsuguse kasutaja tavadega. Rolf Benz tahtis luua diivanit, mis toimiks ükskõik millises maailma otsas ja peaaegu igas keskkonnas. Näiteks Skandinaavias on diivanid tavaliselt üsna kõrged, samas Itaallased eelistavad madalamaid ja vabama disainiga diivaneid. Liv peaks suutma mõlemat suunda esindada.

Kas oli ka mõni keskne kontseptsioon, millega te sellele keerulisele ülesandele lähenesite?
Luca Nichetto: Meie jaoks oli äärmiselt tähtis disainimise käigus ära kasutada Rolf Benzi tugevusi. Tahtsime luua moodulsüsteemi, mis kombineeriks saksa insenerioskused ja veidike Itaalia disaini. Lisaks uskumatult kõrgel tasemel käsitööoskustele paelus meid Rolf Benzi juures nende võime pakkuda oma klientidele peaaegu iga võimalikku konfiguratsiooni oma mööbliesemest. Oleme sellise kontseptsiooniga tuttavad võib-olla autotööstuses, aga ma pole eales sellist asja kohanud polsteratud mööbli tootja puhul. Kahtlustan, et tegu on ülemaailmselt ainulaadse nähtusega.

“Liv”-i saab konfigureerida peaaegu igasse suurusesse. Kas see diivan suudab oma kõigis võimalikes versioonides luua samalaadset esteetilist efekti?
Luca Nichetto: Liv peaks ennekõike looma kerguse tunde. Peaks jääma mulje, et diivan justkui hõljub ja mitte miskit sellega seoses ei tohiks tunduda raske või kohmakas. Minu jaoks seondus disain vähem esteetikaga ja rohkem tunde edasi andmisega. Liv’ist peaks auruma just sellist mugavust, mida tunned selle istudes, olgu tegu 200 ruutmeetrise elutoa istumisalaga Miami villas või kahekohalise variandiga luksuslikus mikrokorteris Hong Kongis.

Luua diivan, mis tunneb end sama koduselt igal kontinendil ja on tarnitav pea lõputult erinevates kombinatsioonides – kas tegu pole mitte Võimatu Missiooniga?
Luca Nichetto: Jah, see on tõesti pisut nagu Võimatu Missioon! (naerab) Kuid disainerina püüan ma alati luua miskit, mis sobib inimestele üle terve maailma ja ma leian, et tegu on hea eesmärgiga. Lõppude lõpuks paneb see mind maksimaalselt pingutama, et saavutada oma eesmärke. Ma leian, et iga disainer vajab sellist usku enesesse – usku, et nad suudavad luua ilu kõigile. Lõppude lõpuks on disainitööde mõtteks – hoolimata võimalike variantide arvust – see, et need peegeldavad mu isiksust, mu kogemusi ja mu uskumusi.

Millist tähtsust omab sinu disaini juures Rolf Benzi tehniline ja käsitööline oskuslikus?
Luca Nichetto: Selle teadmine on üks võtmeelemente meie disaini juures. Me saime teatud detaile nagu jalad ja metallist karkassi disainida teatud moel, kuna teadsime, et Rolf Benzis on olemas vajalikud oskused, et toota selliseid komponente maksimaalse täpsusega. Minu jaoks näitavad sellised elemendid selgelt Saksa teadlikust kvaliteedi osas ja see peaks Livi juures olema sama ära tuntav nagu Itaalia disainile omane stiil.

Kui tähtsad on sinu jaoks värv ja materjalid?
Luca Nichetto: Värvide ja materjalide valikuvõimalused on minu disainis kesksed. Ma ei kujuta ette, et looksin disaini ilma, et oleks neid kahte küsimust enne selgeks teinud. Minu jaoks ei ole värvid ja materjalid mitte kunagi vahetatavad.

Üks silmatorkavamaid asju sinu disaini juures on eriline vaist värvidele. Kuidas sa lõid värviskeemi Liv-i jaoks?
Luca Nichetto: Ma leian, et loodus on alati parim disainer. Minu hea sõber ja fotograaf Massimo Gardone teeb võrratuid fotosid lilledest. Mõned aastad tagasi lõime koostöös Skandinaavia Värvi Instituudiga värvide valiku tema loodusfotodest ja sellest hetkest oleme oma disaini arendanud selle töö põhjal. Liv-i puhul soovisime, et värviskeem tooks esile soojust ja seetõttu domineerivad tumepunased ja ookerjad toonid.

Luca Nichetto: Lisaks polsterdatud elementidele oleme disaininud kaks lauda, mis kasutavad diivani disanikeelt ja materjale. Meie diivanilaud asetseb raamil, mis tuleneb diivani kandekonstruktsioonist. Väiksem kummutilaud, millel on samuti metallraam, lisab mängulisemaid noote kollektsiooni. Ma püüan alati suuri mööbliesemeid, nagu näiteks antud diivan, rikastada väiksemate disainitöödega, mis annavad teistsuguse tõlgenduse disaini mõttele.

Ja diivanit ennast saab täiustada lisadega
Luca Nichetto: Täpselt nii! Võid täiendada Liv’i riiulitega. Need võivad paikneda käetoes või seljatoes. Riiuli plaadid on tehtud samast kivist või klaasist nagu meie laua katteplaadid ja need muudavad riiulid visuaalselt kauniks. Need lisaelemendid tekitavad koha su raamatute, iPadi või isegi su lapse luti jaoks. Meie plaan oli Liv-iga luua diivanilahendus, mida on võimalik kohandada pea igaks elu aspektiks.

Kutsume teid avastama
Euroopa disainimaailma

Pärnu mnt 160, Tallinn
E-R 10-18
L 11-16

info@now.ee
+372 5347 8074