Pronorm ehk köök kui gesamtkunstwerk

Vaadeldes igapäevaelu ruume hetkeks kõrvalt, tuleb tõdeda, et suur osa sellest kvaliteetajast koos pere ja sõpradega möödub ikka ja jälle köögis. Köök on kodu sotsiaalne ent samas arhitektuurne tempel, kus kestlikku dialoogi luuakse ja emotsioone vahetatakse.

Köök on koht, kus enda hinge ja kõhtu täidame: just seda ruumi ruumis oskavad sakslased distsiplineeritult luua.

Loomulikult on köögil ja köögil vahe, seepärast tutvustame teile siinkohal 1945. aastast kvaliteetkööke disainiva ja tootva Saksa ettevõtte Pronorm toodangut, mis on enamat kui lihtsalt funktsiooni täitev mööbel. Pronorm köökide eripäraks on lai ja kvaliteetne materjalide valik, mille tulemusena valmivad individuaalsed gesamtkunstwerk’id ehk terviklikud kunstiteosed. Me teame, et sakslased ja Saksamaa toodang ei vaja enda kvaliteedi, kestlikkuse ning disaini poolest pikemat sissejuhatust, kuid siinkohal on oluline täheldada, et Pronorm pakub seda kõike arvesse võttes mõistliku hinda.

Köök on tempel, kus inimene ennast orgaanilise ja tervikliku osana tunneb ja Pronorm täidab need karakteristlikud tingimused iseenesest mõistetavalt. Selles mõttes võib öelda, et loominguline kord on maksiim iseseisvas elamises. Laialdane looduslike ja tehismaterjalide ning kõrgkultuurilise värvipaleti kasutus loob uusi mitmefunktsionaalseid ruume, mis on otseses mõttes omaniku hinge peeglid, mida on võrreldud ka kui esteetilise ülima naudinguga. Vaadates Pronorm’i filosoofia kasutajasõbralikkust, kordub ikka ja jälle seesama käepidemeteta disainirakendus, kus kõik üleliigne on peidetud või integreeritud. Loomulikult pole see mingi innovatsioon, kuid selliseid pisikesi nüansse arvesse võttes tuleb tõdeda, et alles detailide summa loob veenva terviku. Ja Pronorm on selles järjepidev ning osav. Arvestades aega, mida me kõik kodudes ja köökides veedame, koorub siit välja oluline dimensioon, milleks on ruumi ja tootedisaini mõju elukvaliteedile ja korrale.

On ülioluline, et köök ja selle mitmefunktsionaalsed osad vastaksid kõikidele kasutajagruppidele, olenemata vanusest ja seda Pronorm enda ergonoomilise disaini ja esteetiliste materjalivalikutega teeb: luues sedasi täiesti tavalisse igapäevamugavusse uusi individuaalseid dimensioone.

www.pronorm.de
www.now.ee

Kutsume teid avastama
Euroopa disainimaailma

Pärnu mnt 160, Tallinn
E-R 10-18
L 11-16

info@now.ee
+372 5347 8074