Väikese korteri sisustamine

Väikese korteri sisustamine pakub huvitavaid väljakutseid

Väikese korteri sisustamisel esitab väljakutse selle mitmeotstarbelisus. Et ruum peab täitma erinevaid funktsioone, on selle pinnale vaja mahutada ka mitmeid erinevaid mööbliesemeid, iga ese teisi täiendamas. Samas soovime me kõik, et kodu oleks ilus, hubane ja avar ning moodustaks harmoonilise terviku.

Enne sisustamise juurde pöördumist on vaja läbi mõelda mõned olulised punktid:
Olulisemate mööbliesemete asukoht, mille tingib muuhulgas akende asukoht.
Millise funktsiooniga mööbel peaks kindlasti korterisse mahtuma?
Millises stiilis korterit Te soovite?

Interjöör ja valgus

Loomuliku valgusega näib ruum suurem, ning läbi päeva liikuv päikeselaik elavdab ruumi. Kui loomulikust valgusest jääb puudu, võib kasutada täiendavaid valgusallikaid. Lambid on omaette toredad sisustuselemendid, millega saab i-le täpi panna. Üldreegel on, et heledamates toonides ruumist jääb avarama mulje. Tumedamad muudavad ruumi väiksemaks. Kombineerides loomulikku ja tehisvalgust heledate pindadega, võib tulemus olla üllatav ning korter jätta visuaalselt suurema mulje.

Laed on enamasti valged ja seda põhjusega – see annab ruumile kõrgust ja ruumi. Korter ei muutu rusuvaks. Keskmisest kõrgemate lagede korral võib kasutada ka teisi toone, kuid tuleks jääda siiski võimalikult heledate lahenduste juurde. Lae värvimisel tasub eelistada ennekõike loodusvalgeid toone.
Ka seinad tasub väikese elamise puhul toonida pigem heledaks. Kontrasti, värvi ja “elu” võib sisse tuua ühe kirju või tumedama seinaga. Tapeediga. Või hoopis mööbli ja teiste sisutuselementidega.

Kindlasti tasub vältida erinevate tumedate mustrite liigset kasutamist, sest sarnaselt tumedatele toonidele, muudavad ka intensiivsed mustrid ruumi visuaalselt väiksemaks.
Jooned ja triibud, ka heledate toonide puhul, aitavad ruumi avardada. Horisontaalsed triibud lisavad laiust, vertikaalsed kõrgust.

Mööbel

Väikese korteri puhul peab sisustus olema nägus, kompaktne ja funktsionaalne. „Maitsekas ja korras“ on motoks kõigile, kes elavad väikesel pinnal. Vallaliste korterid, katusekorterid või väikesed kummaliste nurkade ja niššidega majad on möbleerimisel tõeliseks väljakutseks. Sellele on üha enam tähelepanu hakanud pöörama ka mööblitootjad, mistõttu sisutusvõimaluste valik on üha kasvav.

Väikesed panipaigad, erinevad kapid ja mitmefunktsioonilised elemendid on äärmiselt olulised. Mööbliesemete paigutus tuleb eelnevalt läbi mõelda. See aitab vältida esemete soetamist, mida tegelikult ei kasutata ega vajata.

Samuti aitavad ruumi säästa erinevad liuglahendused – seda nii sahtlite näol kui ka erinevate pindade uste puhul.
Ka mööbliga saab üldmuljele ruumi ja “õhku” juurde anda. Kombineerides maitsekalt toone ja materjale, saab mängida nii stiilide kui ka korteri üldise avarusega. Üheks huvitavaks elemendiks on suur peegel – see muudab koheselt ruumi näiliselt oluliselt suuremaks. Samuti lisab peegel elegantsust.

Mööbel ei tohiks olla massiivne, pigem õhuline, kuid mahukas. Kindlasti tasub väikese korteri sisustamisel kasutada kogu ruumi kõrgust ja perimeetrit. Võimalusel tasuks mööbliesemed paigutada või kinnitada seinale. Nii saab ruumi erinevalt planeerida ning ära kasutada maksimaalselt selle pinda ja võimalusi.

Väikestes kodudes on enamasti vähe kohti, kuhu erinevaid tarbeesemeid hoiustada. Sellepärast on ladustamiseks väärtuslik leida lisalahendustega mööblit. Otsida tasub näiteks sahtlitega laudu või riiuleid ja peidukastidega diivaneid või tumbasid. Sellised mitme funktsiooniga mööbliesemed aitavad hoida organiseeritust, mis omakorda tagab väikeses elamises ruumikuse.

Väikese korteri sisustamine koos Now! by Hülsta’ga

Mitmekülgsete Now! by Hülsta toodete lai valik pakub suurepäraseid lahendusi: Kergesti planeeritav modulaarne mööbel praktiliseks ise kokku panemiseks kombineerib täiuslikult elu-, söögi- ja isegi tööpindu.

Now! by Hülsta pakub ohtralt selgeid ja lihtsaid kujundusi, ilusaid lakke, sooja puitu ja õrnu värve.
Ilusa, hubase ja avara tulemuse jaoks peaksid korteri seinad, siseuksed, mööbel ja muud elemendid moodustama ühtse maitseka terviku. Erinevates tubades võiks olla teiste ruumidega siduvaid elemente. Hülsta Now! ulatuslikud kollektsioonid pakuvad selleks suurepäraseid võimalusi.

Kutsume teid avastama
Euroopa disainimaailma

Pärnu mnt 160, Tallinn
E-R 10-18
L 11-16

info@now.ee
+372 5347 8074